I LOVE BEAUTY / Charlotte Torpegaard
Gå til online shoppen
Skønhed

Tre produkter, Anne bruger til Sharin

Hvis du gerne vil se ud som Sharin Foo, så handler det om naturlig hud, naturlige læber og mat grå øjenskygge til blødt at omkranse øjnene. Her får du tre produkter, som Anne bruger til Sharin: 1) Sharin elsker den farvede Lip Balm fra MAC, der hedder Petting Pink. Den blødgør læberne og ser meget naturlig ud. 2) Den matte gråbrune øjenskygge Copperplate fra MAC er også en favorit, som hun har brugt til flere shows. 3) Og så elsker Sharin at eksperimentere med farver på neglene, så hun har altid en ny cool farve på til hvert show. Det er ofte de nye lakker fra L’Oréal Paris – Color Riche Vernis – som fås i mange supercool farver. 

Foto: L’Oréal Paris

5 Comments

  • Reply
    Rikke
    28. februar 2012 at 14:37

    Er vild med de her posts – også den med Lene! Synes det er sjovt at vide, præcis hvad stjernerne har på, ikke mindst som inspiration! 🙂

  • Reply
    Charlotte Torpegaard
    1. marts 2012 at 19:11

    Kære Rikke,

    Mange tak for din kommentar. Det er altid dejligt at få feedback på indlæggene. Mere af det;)

    De bedste hilsner, Charlotte

  • Reply
    Ida
    4. marts 2012 at 21:46

    Jeg er enig med Rikke ovenover, rigtig fedt indlæg! Tak!
    Ved du hvad der bliver brugt af produkter til Sharins fine hud? Altså foundation, pudder osv. 🙂

  • Reply
    Charlotte Torpegaard
    6. marts 2012 at 19:44

    Kære Ida,

    Tak for din kommentar! Dejligt at høre!

    Og jeg har svar på dit spørgsmål vedrørende Sharins hud. Jeg mailede til Anne Staunsager, Sharins makeupartist, der lige nu befinder sig i Australien, hvor hun er på tour med Aqua. Men hun fandt heldigvis tid til at besvare:

    “Til Sharin bruger jeg altid Youngbloods mineralpudder, men allerførst bruger jeg MAC Face and Body Foundation for at få et perfekt og ensfarvet fundament. Den er vand- og svedfast, hvilket gør den til en perfekt base, ikke mindst til koncerter eller på tv, hvor de mange spots giver virkelig meget varme. Hvis det er til foto eller optræden, blander jeg også lidt af L’Oréal Paris Magic Lumi Primer i for at give huden lidt ekstra glød”

    Mange hilsner, Charlotte

  • Reply
    Ida
    6. marts 2012 at 19:58

    Tusind tak for svaret! 🙂

Leave a Reply

You Might Also Like...